n (12)

Len s našou cestovnou kanceláriou Avema spoznáte to najkrajšie a najzaujímavejšie, čo Turecko ponúka.
Spoľahnite sa na profesionálov a nechajte sa aj Vy rozmaznávať našimi službami. 

Brána do sveta Orientu.  Jedna z najobľúbenejších destinácií nielen Slovákov a Čechov, ale aj Nemcov, Rakúšanov, Rusov, Škandinávcov, Poliakov, Talianov, Belgičanov či Japoncov. Krajina, ktorá má čo ponúknuť každému z nás. Očarí Vás svojou prírodnou krásou, početnými a zachovanými pamiatkami, bohatou históriou, odlišnými zvykmi a tradíciami, pohostinnosťou domácich, ale aj chutnou kuchyňou.

Možno málokto vie, že územie dnešného Turecka zastávalo významnú úlohu pri formovaní prvých kresťanských komunít na svete. Dodnes sa tu nachádza veľmi veľa kresťanských zachovaných pamiatok, budov či miest, ktoré sa určite oplatí vidieť. Vedeli ste napríklad, že Panna Mária údajne prežila posledné roky svojho života na území dnešného Turecka, v Efeze? Alebo že na najvyššej hore Turecka, Ararat, pristála Noemova archa?

Fakty o dnešnom Turecku:

Turecká Republika vznikla v roku 1923 a leží na dvoch kontinentoch, v Európe a Ázii. Susedí s Bulharskom, Gréckom, Gruzínskom, Arménskom, Azerbajdžanom, Iránom, Irákom a Sýriou.

Obyvateľstvo tvoria predovšetkým Turci a národnostné menšiny, ich počet v súčasnosti prekročil 75 miliónov. Turecko je islamský štát s hlavným mestom Ankara.

Platí sa tureckou lírou , v približnom kurze 1 euro = 2,85 tureckej líry. Dá sa však platiť eurami aj dolármi. Vymieňať si eurá na turecké líry teda nie je potrebné. V krajine je časový posun +1 hod.

Počasie na tureckej riviére a v oblasti Antálye býva po celý rok slnečné. Antálya sa môže popýšiť až 300 slnečnými dňami do roka.

Klíma v Antályi Február Marec Apríl Máj September Október November December
Denná teplota (°C) 18 19 23 27 27 24 20 19
Teplota mora (°C) 18 19 20 21 25 25 23 19

Adresa slovenského veľvyslanectva v Turecku:

Atatürk Bulvarı 245, 06692 Ankara
telefon Telefón 00903124675075

n (21)
Flag-15Flag_of_Slovakia_Wavy